Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021r.

Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021r.

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, jednak Komunię św. wielkanocną można przyjmować jeszcze do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej, dlatego zachęcamy, kto jeszcze tego nie uczynił do przystąpienia do spowiedzi w najbliższym tygodniu. Dzisiejsza taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 800 i 1800. Chociaż nie ma obowiązku to jednak zachęcamy do świątecznego charakteru jutrzejszego dnia – choćby do udziału we mszy św.
  3. Ponadto w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
  4. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: we wtorek do Dzieciątka Jezus a w sobotę do bł. Bronisława Markiewicza
  5. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. W środę Dzień Matki – pamiętajmy o życzeniach i modlitwie. W tym dniu wypada dla naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, każdego dnia odbywa się w jednej parafii naszej diecezji. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie w ciszy będzie można trwać przed Jezusem obecnym w Hostii aż do mszy św. o 1800. Zapraszam wszystkich a zwłaszcza przedstawicieli Róż różańcowych, choćby na chwilę osobistej modlitwy, by Jezusowi powiedzieć o swoim, nieraz bardzo trudnym życiu i zaczerpnąć sił do kroczenia z Nim przez to życie.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Kulasa zamieszkały w parafii Rzeszów-Matysówka i Barbara Dziepak zamieszkała w Futomie – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  8. Serdecznie dziękuję panu Zenonowi Stawickiemu za wykoszenie trawy na działkach na Skotniku. Dziękuję również za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru proszę mieszkańców Matysowskiej z numerów nieparzystych od 117 do 151.

 

 

Dodaj komentarz