Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020r.

Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, jednak Komunię św. wielkanocną można przyjmować jeszcze do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej, dlatego zachęcamy, kto jeszcze tego nie uczynił do przystąpienia do spowiedzi w najbliższym tygodniu.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 800 i 1800. Chociaż nie ma obowiązku to jednak zachęcamy do świątecznego charakteru jutrzejszego dnia – do udziału we mszy św. i bez niekoniecznych prac.
 3. Ponadto we wtorek wypada rocznica poświęcenia Katedry Rzeszowskiej a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W tym tygodniu wypada również pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek spowiedź od 1700.
 5. Jutro Dzień Dziecka, rozpoczynamy miesiąc czerwiec z nabożeństwami do NSPJ. W dni powszednie będzie odmawiana litania po mszy św. a w niedziele o 1500 będzie koronka, śpiewana litania, a następnie msza święta.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po rannej mszy św. powracamy do zmiany tajemnic różańcowych. Od przyszłej niedzieli, przez cały czerwiec, adoracja Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ będzie o 830. Przez cały czerwiec porządek mszy świętych niedzielnych pozostaje nowy a więc będą one o 730, 930, 1100, 1500. Jeżeli na tych mszach świętych będzie zbyt dużo wolnych miejsc to wrócimy do starego porządku.
 7. Od wczoraj zniesiony zostaje limit osób w kościele, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Osoby uczestniczące na zewnątrz kościoła nie muszą mieć maseczek pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
 8. Z dniem 6 VI zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy, że w Katechizmie  Kościoła Katolickiego jest zapis: wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt, praca zawodowa). Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
 9. Po ograniczeniu obostrzeń istnieje możliwość zorganizowania procesji Bożego Ciała pod warunkiem nie przekroczenia limitu 150 osób. Ponieważ trudno przewidzieć ile osób przyjdzie, procesja odbędzie się tylko na terenie przykościelnym (czyli wokół kościoła), gdzie ten limit nie obowiązuje pod warunkiem zachowania odstępu 2 m lub zasłaniania ust i nosa.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Bogusław Osyp z Rzeszowa-Matysówki i Magdalena Boniewska z Horodła – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. W tym tygodniu nie dziękuję za posprzątanie kościoła bo nikt się nie zgłosił. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 273 do 293. Dziękuję za udział w piątkowej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. Z prasy katolickiej jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

Dodaj komentarz