Zmartwychwstanie Pańskie – 04.04.2021r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 04.04.2021r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy – cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś ze względu na święta i ograniczenie pandemiczne do 15 uczestników liturgii będzie dodatkowa msza św. o 815, pozostałe msze św. o 930 i 1100. Dziś i jutro przed sumą i po do 1300 będzie możliwość przyjęcia komunii św. dla uczestniczących we mszach transmitowanych. Jutro drugi dzień świąt – msze św. o 730, 930 i 1100. |Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Dziś i jutro nie będzie mszy św. popołudniowych. Oktawę Zmartwychwstania zakończy Niedziela Miłosierdzia, od której rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę można przynieść do kościoła skarbonki wielkopostne Caritas.
  2. Przez cały tydzień nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro po sumie a w dni powszednie po wieczornej mszy św. W pierwszą środę miesiąca nowenna do Św. Józefa.
  3. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Ze względu na ograniczenia pandemiczne nie będzie na razie zmiany tajemnic różańcowych. Proszę o indywidualną zamianę lub odmawianie tej samej tajemnicy.
  5. Ze względu na pandemię koronawirusa nie jest nam dane już drugi rok tak wystawnie świętować, ale nawet i takie świętowanie trzeba było zorganizować dlatego pragnę z tego miejsca podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję więc ks. Janowi za obecność i głoszone do nas słowo Boże, przedstawicielom ministrantów, panu organiście, osobom, które śpiewały i czytały podczas liturgii a także różom różańcowym za adorację i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wyrażam wdzięczność naszym strażakom za zrobienie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz za czuwanie przy Grobie i uświetnienie swą obecnością uroczystości paschalnych. Panu kościelnemu wraz z małżonką, wspomaganych przez panią Halinę za przystrojenie kościoła i czuwanie nad wszystkim. Adorującym za złożone ofiary przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie. Wszystkim za pamięć i modlitwę za kapłanów w Wielki Czwartek oraz za przyniesione dary na plebanię na stół wielkanocny. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  6. „Bóg zapłać” także za posprzątanie i przygotowanie kościoła do świąt. Natomiast do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę mieszkańców Wichrowej.
  7. Ze świątecznej prasy jest tylko „Gość Niedzielny”. Pozostało też parę numerów „Rycerza Niepokalanej”.
  8. Informuję, że życzenia dla parafian przesłało wiele instytucji między innymi nasi Księża Biskupi, Rektor Seminarium, dyrektorzy Katolickiego Radia VIA i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  9. Na koniec i ja w imieniu swoim i ks. Jana pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim parafianom obecnym w świątyni i tym, którzy ze względu na ograniczenia pozostali w domach. Niech Chrystus, który przez swoje Zmartwychwstanie pokonał wszelkie zło, błogosławi Wam i strzeże przed złem zarówno duchowym jak i fizycznym. Niech nas chroni i strzeże przed zarażeniem i wszelkim innym niebezpieczeństwem. Niech usunie wszelki smutek a w serca niech wleje nadzieję. Niech da nam szybko powrócić do normalnego życia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz