Zmartwychwstanie Pańskie – 12.04.2020r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 12.04.2020r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy – cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś ze względu na święta i ograniczenie do 5 uczestników liturgii będą dodatkowe msze św. o 900, (o 1030 jak zwykle suma) i o 1500 nowenna do Miłosierdzia Bożego a po niej msza św. Jutro drugi dzień świąt – msze św. o 730 i 1030 a po sumie nowenna. Oktawę Zmartwychwstania zakończy Niedziela Miłosierdzia, od której rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę oprócz 730 i 1030 będzie również msza w godzinie Miłosierdzia o 1500 o oddalenie pandemii koronawirusa.
  2. Przez cały tydzień w dni powszednie msze św. będą rano o 715 i wieczorem o 1800. Po wieczornej mszy św. nowenna do Bożego Miłosierdzia. W środę również nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Ze względu na pandemię koronawirusa nie jest nam dane tak wystawnie świętować, ale nawet i takie świętowanie trzeba było zorganizować dlatego pragnę z tego miejsca podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję więc ks. Janowi za obecność i głoszone do nas słowo Boże, przedstawicielom ministrantów, panu organiście, osobom, które śpiewały i czytały podczas liturgii a także różom różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Wiesławowi i Barbarze Rybińskim oraz Damianowi Rybińskiemu i Annie Szobak za zrobienie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Panu kościelnemu wraz z małżonką, wspomaganych przez panią Halinę za czuwanie nad wszystkim. Adorującym za złożone ofiary przy krzyżu na grób Pański w Jerozolimie. Wszystkim za pamięć i modlitwę za kapłanów w Wielki Czwartek. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  4. „Bóg zapłać” także za posprzątanie i przygotowanie kościoła do świąt. Natomiast do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z Matysowskiej z numerów nieparzystych od 35 do 65.
  5. Ze świątecznej prasy jest tylko „Gość Niedzielny” Pozostało też wiele numerów „Rycerza Niepokalanej”.
  6. Informuję, że życzenia dla parafian przesłało wiele instytucji między innymi nasi Księża Biskupi, Rektor Seminarium, dyrektorzy Katolickiego Radia VIA i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  7. Na koniec i ja w imieniu swoim i ks. Jana pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim parafianom obecnym w świątyni i tym, którzy ze względu na ograniczenia pozostali w domach. Niech Chrystus, który przez swoje Zmartwychwstanie pokonał wszelkie zło, błogosławi Wam i strzeże przed złem zarówno duchowym jak i fizycznym. Niech usunie wszelki smutek a w serca niech wleje nadzieję. Niech da nam szybko powrócić do normalnego życia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz