I Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Codziennie w dni powszednie wieczorem o 1700 roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza zapraszamy dzieci z lampionami. Przy gazetach jest Księga Trzeźwości, można złożyć taki dar na czas Adwentu. Dziś też po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Jutro wspomnienie św. Barbary, w środę św. Mikołaja.
  3. W tym tygodniu pierwsza środa i czwartek miesiąca ze swoimi nabożeństwami.
  4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 730 i 1700. Na mszy św. o 1700 dzieci z kl. III otrzymają medaliki. W tym dniu od godz. 1200 do 1300 jest tzw. „godzina łaski”. Podczas objawień w 1947 r w Montichiari we Włoszech Maryja obiecała, że wyprosi modlącym się wiele łask. Dlatego od 1200 do 1300 w tym dniu będzie otwarty kościół i możliwość indywidualnej modlitwy dla tych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi. Od wtorku przeżywać będziemy Triduum przed Niepokalanym Poczęciem NMP.
  5. Przyszła niedziela czyli druga Adwentu to tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie czyli w krajach byłego ZSRR. Z naszej diecezji pracuje tam sześciu kapłanów. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel. Przy okazji dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.
  6. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 18 zł a małe 8 zł.
  7. Od dziś Rada Parafialna rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne. Oczywiście opłatki są gratis czyli za darmo. Tradycją naszej parafii jest, że przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 100 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty i złożyć w ciągu roku. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna. Liczymy na zrozumienie tych wydatków szczególnie przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie oraz prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii o włączenie się do utrzymania i funkcjonowania parafii. Gdy chodzi o inwestycje to minionym roku został wykonany remont jadalni, kancelarii i klatki schodowej na plebani, odmalowano ogrodzenie kościoła i zamontowano oświetlenie alejek na cmentarzu. W nadchodzącym roku trzeba pomyśleć o ogrodzeniu cmentarnym, o naprawie drogi do plebani a kiedyś także o nowym dachu na plebani. Tak więc trzeba gromadzić środki na te cele, stąd prośba o ofiarność.
  8. Serdecznie dziękuję pani Halinie Sikorze za dekorację adwentową. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Alpejskiej od numeru 19 do końca czyli numeru 39. Kolejną ulicą będzie Pienińska.

Dodaj komentarz