I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Codziennie w dni powszednie wieczorem o 1700 roraty. Zapraszam wszystkich parafian, aby wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Chrystusa w czasie świąt a zwłaszcza dzieci z lampionami. Przy gazetach jest Księga Trzeźwości, gdyby ktoś chciał złożyć dar trzeźwości na czas Adwentu.
  2. Jutro święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Barbary a w niedzielę św. Mikołaja.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W I Piątek możliwość spowiedzi rano na mszy św. oraz od 1600 do 1700. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie w żadnym kościele zbiorowej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy, by przystępować do niej przez cały Adwent i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
  4. Przyszła niedziela czyli druga Adwentu to tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie (w krajach byłego ZSRR). Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  5. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 12 zł a małe 5 zł. Zachęca się, aby zaproponować zakupienie sąsiadom lub bliskim, o których wiemy, że w czasie pandemii nie chodzą do kościoła.
  6. Poczta Polska informuje mieszkańców Bocznej, Nowe Wzgórze, Pienińskiej, Skalistej i Wichrowej o zmianie placówki do odbierania przesyłek awizowanych i kwot przekazów. Od 1 grudnia będzie to UP na Zalesiu czyli przy ul Goździkowej.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła panu kościelnemu, jego żonie i pani Halinie Sikorze bo z wyczytanych numerów nikogo nie było. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 11 do 16.
  8. Jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej”.
  9. Od przyszłej niedzieli Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone dziś opłatki wigilijne. Oczywiście są one gratis czyli za darmo. Można je wziąć, podziękować i odejść. Tradycją naszej parafii jest, że przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele inwestycyjne parafii oraz ofiarę na służbę kościelną. Podobnie jak w ubiegłe lata tak i w tym roku proponujemy od rodziny (nie od numeru) kwotę 200 zł na cele inwestycyjne i 100 zł na służbę kościelną, które można złożyć jednorazowo lub rozłożyć sobie na mniejsze raty i złożyć w ciągu roku. Oczywiście hojności nie stawiamy granic, gdyby ktoś miał życzenie złożyć większą ofiarę i również zrozumiemy jeśli zaproponowana kwota przekracza możliwości finansowe jakiejś rodziny. W takim przypadku każda ofiara jest cenna. Jeśli kogoś nie stać na 300 zł na rok, to będziemy również wdzięczni za każdą inną sumę, na jaką kogoś stać. Podnieśliśmy ofiarę na służbę kościelną, co planowaliśmy już rok temu, gdyż nie wszyscy czują potrzebę ofiary na ten cel i dlatego musimy dopłacać z tacy. Liczymy na zrozumienie tych wydatków szczególnie przez osoby, które zaniedbały składanie tej ofiary w ostatnim czasie oraz prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii o włączenie się do utrzymania i funkcjonowania parafii. Gdy chodzi o wspomniane inwestycyjne to w tym roku oprócz bramy cmentarnej nie było większych prac ze względu na pandemię. Trudno też planować najbliższy rok. W zeszłym roku złożyliśmy wniosek do NFOŚiGW w sprawie termomodernizacji kościoła i plebani, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Chociaż nie ma na najbliższy rok jakiś poważniejszych planów to jednak w niedługim czasie czekają nas poważniejsze wydatki np. na remont dachu na plebani czy na jakiś parking więc trzeba gromadzić środki stąd prośba o te ofiary.

Dodaj komentarz