I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

 1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś w Polsce przeżywamy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 2. W środę święto św. Kazimierza Królewicza – imieniny biskupa Seniora. W tym dniu o 1630 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z przedstawicielem księdza biskupa. Proszę przynieść podanie i indeks. Natomiast próba przed bierzmowaniem będzie w sobotę o 1100 w Białej.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi od 1600.
 4. W Wielkim Poście zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach: droga krzyżowa w piątki o 1700 a gorzkie żale w niedziele o 1500.
 5. Przyszła niedziela nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje. Na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy je wraz z rodzicami. Różaniec poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
 6. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które ministranci będą rozdawać przy wychodzeniu z kościoła. Oczywiście nic na siłę ale myślę, że w każdym domu nie tylko dzieci ale cała rodzina może składać jałmużnę. Skarbonki te będzie można przynieść do kościoła w po świętach w Niedzielę Miłosierdzia. Można też już nabyć baranki wielkanocne po 5 zł.
 7. Za niecałe dwa tygodnie przeżywać będziemy rekolekcje szkolne i parafialne. Prowadził je będzie przeor klasztoru dominikańskiego w Borku Starym, o. Roman Bakalarz. W sobotę w trakcie rekolekcji będziemy odwiedzać chorych więc warto pomyśleć, aby dać im możliwość przyjęcia sakramentów świętych i wcześniej zgłosić w zakrystii.
 8. Przypominam o organizowanych pielgrzymkach do Rzymu i Grecji. Doszła jeszcze pielgrzymka do Medjugorie organizowana przez rzeszowskich bernardynów i Towarzystwo Św. Brata Alberta. Szczegóły w przedsionku kościoła i przy gazetach.
 9. Potrzebujemy chętnych osób do zaangażowania się w pracę Grupy Charytatywnej. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.
 10. Kino „Helios” w najbliższych dniach zaprasza na film „Najświętsze Serce”.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krystian Krajewski z Bieździedzy i Izabela Dąbrowska z Rzeszowa-Matysówki zapowiedź trzecia, oraz Hubert Orlof z Kopytowej i Gabriela Szczepanik z Rzeszowa-Matysówki, zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami, ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 12. Dziękuję również za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 181 do 190 /wg starej numeracji/.

Dodaj komentarz