I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022r

I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022r

 1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 Gorzkie Żale a po nich czwarta msza święta.
 2. W czwartek rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700 a po niej msza św.
 4. Jutro po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Przyszła niedziela nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje. Na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy je wraz z rodzicami.
 6. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które ministranci będą rozdawać przy wychodzeniu z kościoła. Oczywiście nic na siłę ale myślę, że w każdym domu nie tylko dzieci ale cała rodzina może składać jałmużnę. Skarbonki te będzie można przynieść do kościoła w po świętach w Niedzielę Miłosierdzia. Można też już nabyć baranki wielkanocne po 5 zł. i paschałki tzn. świece (taki mini paschał), które podobnie jak te podczas wigilii można będzie również zapalić przy śniadaniu wielkanocnym.
 7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiarność na rzecz uchodźców z Ukrainy. W zeszłą niedzielę oraz w Środę Popielcową łącznie złożono 9250 zł.
 8. W tym roku rekolekcje parafialne będą w IV niedzielę Wielkiego Postu. Będzie je głosił ks. Marcin Dunaj (mój krajan, pochodzący z parafii Szebnie), obecnie student KUL-u.
 9. Od czwartku w kinach można obejrzeć film „Cud w Guadalupe” o objawieniach Matki Bożej w Meksyku
 10. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę – audiobook kolejnej części Biblii.
 11. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła osobom wyznaczonym na miniony tydzień, jak również wcześniejszy tydzień. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 65 do 101.

 

 

Dodaj komentarz