I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na pomoc rodzinie z Matysówki, której miesiąc temu spalił się dom. O 1500 Gorzkie Żale a po nich czwarta msza święta.
  2. Jutro nowenna do bł. Jerzego Popiełuszki, w czwartek do św. Rity a w niedzielę do Dzieciątka Jezus.
  3. W czwartek Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700, po niej msza św. a następnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Przyszła niedziela nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny.
  6. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które ministranci będą rozdawać przy wychodzeniu z kościoła. Oczywiście nic na siłę ale myślę, że w każdym domu nie tylko dzieci ale cała rodzina może składać jałmużnę. Skarbonki te będzie można przynieść do kościoła w po świętach w Niedzielę Miłosierdzia.
  7. Tradycją lat ubiegłych proszę róże różańcowe o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Oczywiście nie jest to ani obowiązek ani przywilej wyłącznie róż różańcowych, dlatego każdy może złożyć taką ofiarę na tacę.
  8. Serdecznie dziękuję pani Halinie Sikorze oraz Małgorzacie i Januszowi Cygan za zrobienie dekoracji wielkopostnej przed ołtarzem; naszym strażakom za przycięcie drzew na plebani zaś państwu Wasilewskim za zutylizowanie chryzantem z cmentarza.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej od nr 1 do 19. Za tydzień będzie ulica Nycza a następnie Wierchowa numery nieparzyste.

Dodaj komentarz