I Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

I Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na ogrzewanie kościoła. Radnych proszę po mszy o podliczenie. O 1500 Gorzkie Żale a po nich msza święta.
  2. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700 a po niej msza św. Po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Przyszła niedziela nazywana „Ad Gentes” to dzień modlitwy za Kościół Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje. Na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy je wraz z rodzicami.
  5. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które ministranci będą rozdawać przy wychodzeniu z kościoła. Oczywiście nic na siłę ale myślę, że w każdym domu nie tylko dzieci ale cała rodzina może składać jałmużnę. Skarbonki te będzie można przynieść do kościoła w po świętach w Niedzielę Miłosierdzia. Można też już nabyć baranki wielkanocne po 5 zł. i paschałki tzn. świece (taki mini paschał), które podobnie jak te podczas wigilii można będzie również zapalić przy śniadaniu wielkanocnym.
  6. Jeszcze raz w imieniu Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęcam i proszę o przekazanie 1% podatku. Dzięki temu wsparciu Caritas pomaga chorym i niepełnosprawnym oraz poszkodowanym w nieszczęśliwych zdarzeniach. Ulotki jak to przekazać przy rozliczaniu PIT-u są przy gazetach.
  7. W „Medyku” przy ul. Rejtana seniorzy po 70 roku życia mogą się codziennie zaszczepić przeciwko COVID-19. W soboty i niedziele potrzebna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem 517 194 743.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Rafał Adam Woś oraz Aleksandra Weronika Dąbek zamieszkali na terenie parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 41 do 63.

 

 

 

Dodaj komentarz