II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

 1. Dziś II niedziela Adwentu przeżywana jako Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie (czyli w krajach byłego Związku Radzieckiego) Przy gazetach jest puszka do której można złożyć ofiarę na ten cel.
 2. Również dziś i przez kolejne niedziele istnieje możliwość nabycia opłatków i ewentualnego złożenia ofiary na potrzeby kościoła i służbę kościelną. Informujemy też, że do czasu ustabilizowania się pandemii nie ma zmian tajemnic różańcowych. Można to czynić indywidualnie między sobą lub odmawiać kolejny miesiąc tę samą tajemnicę.
 3. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 730 i 1700. Od wczoraj trwa Triduum przed tą uroczystością. Na mszy św. o 1700 dzieci z kl. III otrzymają medaliki. W tym dniu od godz. 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Podczas objawień 8 grudnia 1947 r w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Dlatego w tym dniu będzie otwarty kościół od 1200 do 1300 i będzie możliwość indywidualnej modlitwy dla chętnych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi w tej godzinie łaski.
 4. W czwartek wspominamy Matkę Bożą Loretańską a w sobotę Matkę Bożą z Guadalupe.
 5. W środę, piątek i sobotę wypadają tzw. „suche dni” czyli Kwartalne Dni Modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie rodzin.
 6. Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych. Duże 12, a małe 5 zł.
 7. Od przyszłej niedzieli, przez cały tydzień będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać dary na święta dla ubogich i potrzebujących.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami (gdyby któreś dziecko nie miało to można pożyczyć w zakrystii).
 9. Przypominamy, że w tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie w żadnym kościele zbiorowej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy, by przystępować do niej przez cały Adwent i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
 10. Według wytycznych Biskupa Diecezjalnego w tym roku wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie przez odwiedziny w domach. Forma zastępcza polegać będzie na spotkaniu w kościele z jakimś rejonem parafii oraz mszą św. i modlitwą w intencji mieszkańców z danego rejonu.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 17 do 22.

Dodaj komentarz