II Niedziela Adwentu – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – 08.12.2019r.

II Niedziela Adwentu – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – 08.12.2019r.

  1. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 1200 do 1300 będzie tzw. „godzina łaski”. Podczas objawień 8 grudnia 1947 r w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Dlatego kościół dzisiaj będzie otwarty do godz. 1300 i będzie możliwość indywidualnej modlitwy dla chętnych, którzy chcą skorzystać z obietnicy Maryi w tej godzinie łaski. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu tradycyjnie dzień modlitw za Kościół na Wschodzie (szczególnie w krajach byłego ZSRR). Po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel. Natomiast na mszy św. o 1030 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.
  2. W tygodniu wspominamy: we wtorek Matkę Bożą Loretańską, w czwartek Matkę Bożą z Guadalupe, w piątek św. Łucję a w sobotę św. Jana od Krzyża. Natomiast w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji chrześcijańskiego życia rodzin tzw. „suche dni”. W piątek, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i ofiar komunizmu.
  3. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne. Po sumie za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
  4. Są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 12 zł a małe 5 zł. Natomiast radni parafialni dziś i w najbliższe niedziele rozprowadzają opłatki. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na potrzeby inwestycyjne kościoła i na służbę kościelną.
  5. Dziś i za tydzień uczniowie naszej Szkoły prowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
  6. Za tydzień od godz. 1300 strażacy będą po domach rozprowadzać kalendarze.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 97 do 101 jeszcze według starej numeracji.
  8. Dom Kultury zaprasza dzieci zimowy wypoczynek w czasie ferii. Szczegóły w przedsionku kościoła i na plakatach.

Dodaj komentarz