II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022r.

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 msza św. kolędowa dla mieszkańców ul. Matysowskiej od początku do Szkoły oraz ul. Skalistej i Wichrowej.
  2. Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  3. W pierwszą środę miesiąca po wieczornej mszy św. nowenna do św. Józefa.
  4. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na misje. Msze święte tylko przed południem o 730, 930 i 1100. Na mszy św. o godz. 1100 ze śpiewem kolęd przy wystąpi zespół „Matysowianie” wraz z kapelą.
  5. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski 6 stycznia przeżywają rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w tym dniu zarówno rano jak i wieczorem przed mszą św. i w trakcie. Po mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów.
  7. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli do Gromnicznej.
  8. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy Bocznej.
  9. Zostało trochę kalendarzy na przyszły rok więc można sobie wziąć.
  10. Przypominam, że również w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Parafian, którzy chcą się pomodlić o błogosławieństwo dla swoich rodzin w Nowym Roku zapraszam na specjalne msze święte dla poszczególnych rejonów parafii w styczniowe niedziele o 1500. Oczywiście jeśli komuś wyznaczony termin nie pasuje, może przyjść w innym terminie. Gdyby ktoś potrzebował np. poświęcić nowy dom lub jakiejś szczególnej rozmowy duszpasterskiej to można umówić się indywidualnie na kolędę. A porządek tych mszy św. jest następujący:

  9 Iul. Matysowska od Szkoły do końca
16 I
ul. Kukuczki, Św. Rity, Św. Walentego i Górska
23 I
ul. Alpejska, Pienińska i Boczna
30 Iul. Nowe Wzgórze, Wierchowa i Nycza

 

Dodaj komentarz