II Niedziela Wielkiego Postu /Ad Gentes/ – 25.02.2024r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu nazywana Ad Gentes – to tradycyjnie dzień modlitwy za Kościół misyjny.
  2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa: drogi krzyżowej w piątki o 1700 i gorzkich żali w niedziele o 1500.
  3. W czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek zarówno rano jak i od 1630. Po mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też baranki wielkanocne po 8 zł. i paschałki po 13 zł, ulotki z numerem KRS do przekazania 1,5% podatku dla sierot w Boliwii.
  7. Pani Dyrektor naszej Szkoły informuje, że nabór do kl. I i trzech oddziałów przedszkolnych odbywał się będzie elektronicznie od 26 lutego (tj. od jutra) od 900 do 8 marca do 1500. Zapisy do kl. I są obowiązkowe, tzn. nie wystarczy, że dziecko uczęszcza do zerówki w naszej szkole. Trzeba mimo to zapisać je od nowa do kl. I. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły w zakładce NABÓR lub w sekretariacie od 700 do 1500.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na rzecz rodziny, której spalił się dom. Złożyliśmy na tacę 4890 zł. „Bóg zapłać”. Poszkodowana w pożarze rodzina wyraża wszystkim ofiarodawcom ogromną wdzięczność i zamówiła mszę św., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę na sumie.
  9. Dziękuję serdecznie ekipie sprzątającej kościół w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Nycza.