III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 15.12.2019r

III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 15.12.2019r

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „gaudete – radujcie się”. Przed nami praktycznie ostatni tydzień Adwentu. Warto więc zastanowić się jak przeżywam ten czas, by nie zmarnować najbliższych dni na duchowe przygotowanie do świąt, zakończone spowiedzią świętą. Taca niedzieli dzisiejszej przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
  2. Jutro rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę do św. Rity.
  3. W tym tygodniu roraty do piątku będą wieczorem, a w sobotę ze względu na spowiedź w katedrze będzie msza tylko rano o 715. Natomiast dodatkowe msze św. będą we wtorek o 830 przed spowiedzią parafialną, oraz w środę i czwartek o 715.
  4. We wtorek w naszym kościele będzie spowiedź przedświąteczna. Rano od 900 do 1000, zaś popołudniu od 1530 do 1800 z przerwą od na mszę św. o 1700. Z okazji spowiedzi, kiedy korzystamy z miłosierdzia Bożego sami możemy okazać miłosierdzie potrzebującym przynosząc do kościoła w dniu spowiedzi różne produkty. Grupę charytatywną proszę o rozdzielenie tych darów.
  5. „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Kościół na Wschodzie. Serdecznie dziękuję również za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru i ubranie choinek w sobotę prosimy osoby z numerów od 102 do 110 jeszcze według starej numeracji.
  6. Dziś i za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej
  7. Pozostało jeszcze trochę świec Caritas. Natomiast Rada Parafialna dziś i jeszcze za tydzień rozprowadza opłatki wigilijne.
  8. Dzieci z naszej szkoły prowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
  9. Przypominamy, że dziś od godz. 1300 strażacy będą po domach rozprowadzać kalendarze.

Dodaj komentarz