III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 23.04.2023r.

III Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 23.04.2023r.

 

  1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna, połączona z narodowym czytaniem Pisma św. Zachęcamy do przeczytania dziś choćby krótkiego fragmentu Pisma świętego. Dzisiaj również przy naszym kościele Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci kwestuje na swoją działalność sprzedając żonkile. Okażmy naszą hojność i wesprzyjmy tę działalność.
  2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesiona w liturgii z dzisiejszej niedzieli, we wtorek św. Marka Ewangelisty a w sobotę św. Katarzyny ze Sieny.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: we wtorek do Dzieciątka Jezus a w sobotę do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W najbliższym tygodniu tegoroczni bierzmowani rozniosą po parafii, wrzucając do skrzynek pocztowych, program misji parafialnych. Zapoznajmy się z nim i zarezerwujmy sobie czas by móc uczestniczyć w spotkaniach misyjnych, które będą od 3 do 7 maja.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Wójcik i Barbara Bartoń zamieszkali w Tyczynie – zapowiedź trzecia; Patryk Rzońca z parafii Rzeszów-Matysówka i Oliwia Bukała z parafii Rzeszów-Bożego Ciała – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do skarbonek wielkopostnych.
  8. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 69 do 91.

Dodaj komentarz