III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020r.

1. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce Biskup Rzeszowski udzielił diecezjanom dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Posłuchajmy.
  2. Rada Stała KEP wydała też wytyczne dotyczące środków ostrożności podczas nabożeństw w związku z zagrożeniem koronawirusem:
  3. Istnieje możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę /lewa dłoń na prawej i spożyć stojąc przed kapłanem/;
  4. Znak pokoju przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;
  5. Powstrzymać się od oddawania czci krzyżowi i relikwiom przez pocałunek;
  6. Zrezygnować z korzystania z kropielnic ze święconą wodą /w zakrystii zawsze można poprosić o poświęcenie wody/;
  7. W miarę możliwości w kolejkach do spowiedzi i podczas liturgii zachować bezpieczną odległość co najmniej 1,5 m;
  8. Trwają rekolekcje parafialne. Dziś o 1500 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym a po nich trzecia msza święta. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  9. Msze św. w tym tygodniu o godz. 1700 a w piątek droga krzyżowa również o 1700.
  10. W czwartek wypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  11. W tym tygodniu nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny a w niedzielę do św. Rity.
  12. Można nabywać baranki wielkanocne po 5 zł i paschałki w cenie 10 zł.
  13. Przyszła niedziela nazywana jest niedzielą Laetare. Różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz.
  14. Zachęcam, by powoli zacząć porządkować groby na cmentarzu przed świętami, by odpady mogły być systematycznie usuwane i później nie zalegały.
  15. Dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 196 do 201 /wg starej numeracji/. Dziękuję p. Kazimierzowi Wasilewskiemu za podwożenie księdza z posługą wśród chorych a wszystkim za ofiary do puszek na misje z zeszłej niedzieli.