III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

 1. Dziś o 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza św.
 2. Jutro uroczystość Zwiastowania Zachęcamy do liczniejszego udziału we mszy św. o 1700. Od wielu lat jest to Dzień Świętości Życia. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Po mszy św. nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700, później msza św., a po niej nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 4. W sobotę o godz. 900 w Zalesiu próba przed sakramentem bierzmowania a po niej możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
 5. W przyszłą niedzielę na mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki. Zapraszamy je wraz z rodzicami. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża p. Henryki Stanio. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni.
 6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… .
 7. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 81 do 86 /wg starej numeracji/.
 8. W Wielkim Poście mamy okazję czynić wiele uczynków pokutnych, m.in. przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości, są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Można też nabyć baranki wielkanocne po 5 zł.
 9. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik 6 kwietnia, podczas której parafia nasza otrzyma relikwie Św. S. Faustyny.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Rybiński z Matysówki i Monika Probachta z Wysokiej Łańcuckiej, zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje chętnych do prowadzenia rodziny zastępczej. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 12. Najnowsza prasa katolicka poświęca wiele miejsca życiu ludzkiemu w związku z Dniem Świętości Życia. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy rachunek sumienia przed spowiedzią. Jest też nowy numer „Naszej Arki” o św. Gemmie Galgani, nowy numer „Rycerza” i „Rycerzyka”, oraz nowy numer „Dominika” dla dzieci pierwszokomunijnych.
 13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz