III Niedziela Zwykła – 21.01.2024r.

III Niedziela Zwykła – 21.01.2024r.

  1. Dziś z woli papieża Franciszka po raz piąty przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy świętej o jej podliczenie.
  2. W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan a w piątek świętych Tymoteusza i Tytusa.
  3. Jutro nowenna do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych w RDK, uczniów naszej szkoły podstawowej oraz Zespołu „Matysowianie”. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka datków pieniężnych, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie operacyjne kręgosłupa oraz rehabilitację w USA czteroletniej letniej Julii z Rzeszowa.
  5. W następnym tygodniu 2 lutego na mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłych parafian w 2023 roku. Zachęcamy by najbliżsi ofiarowali im nie tylko modlitwę ale również spowiedź i Komunię św. Można również zaprosić rodzinę spoza parafii.
  6. W piątek zakończyłem wizytę duszpasterską czyli kolędę. Za bardzo życzliwe przyjęcie, za rozmowy i wspólnie spędzone chwile, za wszelkie wyrazy szacunku, gościnności, przywożenie i odwożenie, oraz za ofiary składane z racji kolędy składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeżeli ktoś został opuszczony lub kogoś nie było a chciałby, by pomodlić się o Boże błogosławieństwo w rodzinie w nowym roku to zawsze można jeszcze się umówić na wizytę duszpasterską indywidualnie.
  7. W piątek po mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  8. Od 2 do 4 lutego w DD „Tabor” odbędą się rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych z możliwością odbycia kursu przedmałżeńskiego. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. Pragnę serdecznie podziękować za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 130 do końca czyli do 176. W następnym tygodniu rozpoczniemy ulicę Nowe Wzgórze od końcowych numerów.

Dodaj komentarz