IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

 1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu. Taca niedzieli dzisiejszej na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy św. o podliczenie. Jeszcze dziś Rada Parafialna rozprowadza opłatki. Zostało też kilka świec Caritas. Zachęcamy do nabycia, jak również do nabycia ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
 2. Dziś i przez cały tydzień nowenna do Dzieciątka Jezus. W poniedziałek również nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki a w czwartek do św. Rity.
 3. Jutro w naszym kościele spowiedź przedświąteczna: od 900 do 1030 oraz od 1500 do 1800 z półgodzinną przerwą o 1630. Tylko jutro wyjątkowo ze względu na spowiedź zmiana godzin mszy św. Rano o 830 i wieczorem o 1800. Tradycyjnie w dniu spowiedzi można jeszcze złożyć dary materialne dla potrzebujących z naszej parafii i dla Ukrainy.
 4. Chcemy przed świętami odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Planujemy to na czwartek od 1330. Do środy proszę zgłosić potrzebujących posługi sakramentalnej chorych i starszych.
 5. W czwartek spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
 6. W piątek zakończenie rorat o 1700. Już dziś dziękuję dzieciom i ich rodzicom, za udział w roratach.
 7. W sobotę wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 715. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
 8. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 730, 930 i 1100.
 9. Przyszły poniedziałek to święto Św. Szczepana. Na każdej mszy św. poświęcenie owsa. Taca na uczelnie katolickie w Polsce.
 10. W związku z likwidacją od jutra linii autobusowej nr 5 Rada Osiedla przygotowała pismo-protest. Potrzebne jest jeszcze poparcie mieszkańców. Stąd dziś na stolikach przy ozdobach świątecznych, przy gazetach i w zakrystii można złożyć podpis. Zachęcamy osoby, którym zależy by ta linia nie została zlikwidowana.
 11. Nasi strażacy serdecznie przepraszają ale dziś ze względu na aurę i choroby nie odwiedzą naszych domów z kalendarzami. Planują to uczynić na Trzech Króli.
 12. Serdecznie dziękuję za odśnieżanie parkingu przykościelnego oraz drogi na plebanię. „Bóg zapłać”.
 13. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Tak się składa, że mniej więcej kolejka do sprzątania kościoła trwa okrągły rok. Aby zatem ubieranie choinek i przygotowanie kościoła na święta nie przypadało co roku tym samym osobom dlatego przestawimy kolejkę. Bardzo więc proszę aby przygotowanie kościoła na święta podjęli mieszkańcy ulicy Pienińskiej z numerów od 28 do 72.

 

Dodaj komentarz