IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021r.

IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021r.

 1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu. Taca niedzieli dzisiejszej na potrzeby inwestycyjne parafii.
 2. Dziś i przez cały tydzień nowenna do Dzieciątka Jezus a w środę do św. Rity.
 3. W czwartek zakończenie rorat o 1700. Już dziś dziękuję dzieciom i ich rodzicom, za udział w roratach.
 4. Ponieważ nie ma spowiedzi zbiorowych przed świętami, w naszym kościele przez dni powszednie najbliższego tygodnia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed i w czasie mszy świętych, rano i wieczorem.
 5. W środę od 8.30 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Do wtorku proszę zgłosić chorych.
 6. W piątek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 715. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
 7. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 730, 930 i 1100.
 8. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na mszach świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich Jest to również święto Św. Szczepana. Na każdej mszy św. poświęcenie owsa. Taca na uczelnie katolickie w Polsce.
 9. Serdecznie dziękuję za dary złożone na biednych i potrzebujących. Jeszcze dziś i ewentualnie jutro można złożyć te dary do kosza w przedsionku kościoła. Natomiast jeszcze tylko dziś Rada Parafialna rozprowadza opłatki. (jeżeli dla kogoś zabrakło kalendarzy to można sobie wziąć). Zostało też trochę świec wigilijnych.
 10. Podobnie jak w zeszłym roku ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnej kolędy czyli wizyty duszpasterskiej w parafii. Szczegóły co do formy zastępczej zostaną podane w drugi dzień świąt czyli w przyszłą niedzielę.
 11. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę z kolędami. Za tydzień natomiast będzie pierwsza płyta Biblii Audio, którą czytają polscy aktorzy. Komplet to 12 płyt, które będą dodawane do „Gościa” przez cały rok raz w miesiącu. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” w którym jest kod do pobrania nowej aranżacji kolęd „Arki Noego” ze strony internetowej. Zachęcamy do nabycia.
 12. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Natomiast w najbliższym tygodniu do ubrania choinek i przygotowania kościoła na święta proszę mieszkańców ulicy Pienińskiej z numerów od 17 do 27.

Dodaj komentarz