IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

 

  1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu. Jutro wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 715. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  2. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 730 i 1030. W środę święto Św. Szczepana. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Na każdej mszy św. poświęcenie owsa. W czwartek św. Jana Apostoła. Na mszy św. o 1700 poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba – polecajmy go w naszych modlitwach. W sobotę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Różaniec poprowadzi Róża p. Agnieszki Szeli.
  3. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i kościoła i ubranie choinek. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 1 do 5. Przy tej okazji pragnę również podziękować państwu Wiesławowi i Barbarze oraz Damianowi Rybińskim za przygotowanie szopki w naszym kościele; wszystkim parafianom, którzy złożyli dary i pewnej rodzinie za poważniejszą ofiarę dla potrzebujących, Grupie Charytatywnej za rozdzielenie i rozprowadzenie tych darów, Radzie Parafialnej za rozprowadzenie opłatków oraz drogim parafianom za złożone ofiary z racji opłatków i III niedzieli miesiąca. „Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt.
  4. Strażacy serdecznie dziękują za miłe przyjęcie ich z kalendarzami.
  5. Trwają zapisy na weekendowy kurs przedmałżeński w Zaczerniu. Więcej informacji w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. W świątecznej prasie znajdziemy wiele ciekawych treści. W „Niedzieli” znajdziemy płytę CD z kolędami Ryszarda Rynkowskiego. Jest więcej numerów ale i cena podwójnego numeru świątecznego 10 zł.
  7. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz