IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 30.04.2023r.

IV Niedziela Wielkanocna /Dobrego Pasterza/ – 30.04.2023r.

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na napięty program misji parafialnych zachęcamy by nabożeństwa odprawić sobie indywidualnie.
  3. Jutro wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek dzień flagi narodowej. Prosimy o wywieszenie na naszych domach. W czwartek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, w sobotę święto Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej parafii odpust parafialny. Msze święte w porządku niedzielnym. Suma odpustowa wyjątkowo w tym roku o godz. 1200. Wystąpi na niej nasz Zespół „Matysowianie”. Zapraszam również strażaków, osoby w strojach ludowych i proszę o obstawę procesji.
  5. W dniu odpustu, 3 maja rozpoczniemy misje parafialne. Program misji bierzmowani roznieśli do skrzynek pocztowych. Jeśli ktoś został pominięty lub w domu są np. dwie rodziny to można sobie wziąć folder dodatkowy. Są rozłożone na stoliku z gazetami. W środę na wszystkich mszach będą nauki ogólne. W dni powszednie podczas misji msze św. będą rano o 800 i wieczorem o 1800 a kwadrans wcześniej czyli o 1745 będzie nabożeństwo majowe. Codziennie oprócz czwartku i niedzieli o 2000 będą apele Maryjne. W czwartek i piątek w ramach misji będą rekolekcje szkolne. W czwartek jest podział na grupy: o 1030 po trzech lekcjach będą klasy od 1 do 4, a o 1130 klasy od 5 do 8. W piątek będą wszyscy mieć razem o 1130. W czwartek po wieczornej mszy św. będzie procesja na cmentarz. W piątek jest dzień spowiedzi od 930 do 1100 i od 1600 do 1800 a wieczorem o 1915 spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy wiekowo od bierzmowanych wzwyż czyli wszystkich, którzy czują się młodzieżą. W sobotę msza rano i wieczorem z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, o 1030 błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa a o 1200 msza dla chorych. Obłożnie chorych odwiedzimy od 1400. Proszę do piątku zgłosić chorych. W niedzielę zakończenie misji. Główna msza św. z poświęceniem Krzyża misyjnego i krzyży rodzinnych o godz. 1100. Popołudniu o 1500 nabożeństwo majowe i msza bez kazania.
  6. We wtorek po mszy św. krótkie spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patryk Rzońca z parafii Rzeszów-Matysówka i Oliwia Bukała z parafii Rzeszów-Bożego Ciała – zapowiedź trzecia. Karol Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka i Karolina Majka z parafii Świlcza oraz Jerzy Janusz Staszewski i Patrycja Paulina Cygan z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  8. Koło Gospodyń i RDK w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego organizują warsztaty pierwszej pomocy dla osób dorosłych. Warsztaty odbędą się 12 maja w godz. od 1800 do 2030 w Domu Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd będą obowiązywać zapisy telefonicznie lub mailowo. Start zapisów 8 maja.
  9. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 95 do 119.

Dodaj komentarz