IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023r.

IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Trędowatych. Dziś po sumie odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu uczniów uczęszczających do RDK filia Matysówka i Zalesie oraz uczniów szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek wspominamy św. Jana Bosko.
  3. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z poświęceniem gromnic o 730 i 1700. Po mszy wieczornej będzie różaniec i modlitwy za zmarłych w 2022 roku. Zapraszamy więc rodziny zmarłych. Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. One modlą się za nas więc wyraźmy naszą wdzięczność wspierając je materialnie.
  4. W piątek wspominamy św. Błażeja – po mszy św. będzie poświęcenie jabłek a w niedzielę św. Agatę – poświęcenie soli.
  5. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano i wieczorem od 1615.
  6. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Po rannej mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli (jako jedna w kwartale) przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.
  8. W środę o godz. 1800 w RDK filia Matysówka odbędzie się otwarte spotkanie na temat profilaktyki słuchu. Jeśli ktoś chciałby dodatkowo skorzystać z bezpłatnego badania słuchu dom kultury prosi o wcześniejszą informację.
  9. W zeszłą niedzielę ze względu na zaparkowane samochody na drodze przy kościele została wezwana straż miejska. Niestety mamy przy kościele „mikroskopijny” parking a kościół położony jest przy łuku drogi. Starajmy się parkować na drodze zgodnie z przepisami i nie po obu stronach drogi, by nie trzeba było slalomem omijać samochody. Jest też prośba, by korzystać z parkingu przy RDK. Można przy kościele wysadzić szczególnie starsze osoby i po mszy po nie podjechać a zaparkować przy Domu Kultury. I druga prośba i uwaga. Aby zachować szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu z parkingu i przechodzeniu przez drogę do zaparkowanych pojazdów. Mamy utrudnioną widoczność ze względu na łuk drogi. Nie wszyscy kierowcy stosują się do zachowania odpowiedniej prędkości więc o wypadek nie trudno. W minionym tygodniu mieliśmy przy kościele stłuczkę. Całe szczęście, że to samochód a nie pieszy bo mogło dojść do tragedii.
  10. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele i rozebranie choinek prosimy mieszkańców Nowe Wzgórze od numeru 29 do 4.

Dodaj komentarz