Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024r.

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć kolędy można śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej. Po rannej mszy świętej zmiana Tajemnic różańcowych.
  2. Serdecznie dziękuję za ofiarność w czasie świąt, za tacę na pasterce na Dom Samotnej Matki, w Św. Szczepana na uczelnie katolickie i wczoraj na misje.
  3. Dyrekcja SP 34 informuje, że na początku marca odbywać się będzie rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Dzieci, które w tym roku szkolnym są zapisane do przedszkola mają zapewnione miejsca i będą kontynuować. Na chwilę obecną jest tylko kilka wolnych miejsc dla dzieci przedszkolnych z roczników od 2018 do 2021. Taka ilość nie zaspokaja potrzeb rodziców przedszkolaków, istnieje więc możliwość zorganizowania trzeciej grupy przedszkolnej, o ile będą chętni. Stąd przeprowadzana jest wstępna rekrutacja, mającą na celu zbadanie potrzeb. Prosi się, aby do poniedziałku 8 stycznia zgłosić telefoniczne, mailowe, lub osobiście dzieci, które rodzice planują zapisać do naszej szkoły, do oddziału przedszkolnego na r. szk. 2024/2025.
  4. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: tylko do 12 stycznia można składać wnioski o dofinansowanie dla rolników do wymiany dachu z azbestu na budynkach gospodarczych. Wnioski należy składać w formie elektronicznej. Więcej informacji na stronie internetowej i w agencji.
  5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 40 do 72.

PLAN KOLĘDY:

Niedziela, 7 I, od 1400: ul. WIERCHOWA
Poniedziałek, 8 I, od 1400: ul. WICHROWA
Wtorek, 9 I, od 1400: ul. MATYSOWSKA numery nieparzyste do drogi na cmentarz
Środa, 10 I, od 1530: ul.
MATYSOWSKA numery nieparzyste do okolic plebani
Czwartek, 11 I, od 1400: ul.
MATYSOWSKA numery nieparzyste do okolic ul. Św. Walentego
Piątek, 12 I, od 1400: ul.
MATYSOWSKA numery nieparzyste do końca
Sobota, 13 I, od 900: ul. ŚW. WALENTEGO
/od końca/ i ul. GÓRSKA
Niedziela, 14 I, od 1400: cd. ul. ŚW. WALENTEGO i ul. ŚW. RITY
Poniedziałek, 15 I, od 1400: ul. KUKUCZKI od początku

Dodaj komentarz