Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia choć kolędy można śpiewać do MB Gromnicznej.
 2. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Judaizmu, a w piątek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to trzeci piątek miesiąca więc po mszy św. będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 3. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz.
 4. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 16 do 20. Na razie podaję starą numerację bo nie znam nowej.
 5. W przyszłą niedzielę popołudniu przejdą po parafii kolędnicy misyjni /tegoroczni kandydaci do bierzmowania/. Tradycją w Polsce jest, że zbierają oni ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Proszę więc o życzliwe ich przyjęcie i ofiarność.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” mężowie znajdą obrazek z modlitwą za żonę. Przeczytamy tam również ciekawy artykuł o chrzcie świętym.
 7. Od soboty planuję rozpocząć wizytę duszpasterską czyli kolędę. Jest to czas spotkania duszpasterza z parafianami i modlitwy za ich rodziny. Jest to moja pierwsza kolęda w tej parafii, więc będzie okazja do bliższego poznania się i uzupełnienia pewnych danych. Można też będzie przekazać pewne sugestie co do funkcjonowania parafii. Ponieważ nie znam jeszcze parafii i by nie pobłądzić, proszę, aby każdego dnia z tych dalszych rejonów ktoś przyjechał po księdza i ministrantów ok. 10 minut wcześniej. Etapy kolędy w tym roku jeszcze według schematu opracowanego przez lata przez ks. Jana i oczywiście według starych adresów. A plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

  Sobota, 19 I, od 900: od rodzin Pańczak, Szela w górę w stronę Łanów a później Debrzy;
  Niedziela, 20 I, od 1400: ciąg dalszy od Debrzy w kierunku sklepu i ronda;
  Poniedziałek, 21 I, od 1500: domy powyżej cmentarza w kierunku szeregówek i drogi na Słocinę;
  Dalszy plan kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę.

 

 

 

Dodaj komentarz