Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 02.04.2023r.

Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 02.04.2023r.

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 1500 Gorzkie Żale z a po nich msza św. O 1800 spod kościoła Św. Jadwigi Królowej na ul. Rejtana wyruszy „Marsz Papieski” do Katedry. Jeszcze dzisiaj uczniowie naszej Szkoły sprzedają palmy i stroiki świąteczne.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za piątkowy liczny udział w drodze krzyżowej na cmentarz i zaangażowanie w niesienie krzyża i nagłośnienia a naszym strażakom za strzeżenie porządku na drodze. Bardzo serdecznie dziękuję też za zrobienie takiej pięknej palmy do kościoła, za dary na potrzebujących złożone z racji spowiedzi parafialnej, różom różańcowym i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Spotkania dla ministrantów i lektorów w tym tygodniu pół godziny przed nabożeństwem przez wszystkie dni Triduum Paschalnego.
  4. WIELKI CZWARTEK – rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli najświętsze dni w ciągu roku, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. O godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej adoracja w ciemnicy do 2200.

Plan adoracji podczas Triduum jest wywieszony w przedsionku kościoła i jest również na stronie internetowej przy ogłoszeniach.

WIELKI PIĄTEK – od rana adoracja w ciemnicy. O 1500 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 1800 Droga Krzyżowa w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża do 2300. W tym dniu dorosłych do 60 roku życia obowiązuje post ścisły /ilościowy i jakościowy/ czyli dwa posiłki lekkie a jeden do syta. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – od rana adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele o 900, 1000 i 1100. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 1500. Wigilia Paschalna o godz. 1900. Proszę przynieść świece bo będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i zgromadzić się przed kościołem.

WIELKA NIEDZIELARezurekcja o 600, następne msze św. o 930 i 1100. Adoracja grupy intronizacyjnej przeniesiona na Poniedziałek Wielkanocny. Przez święta nie będzie mszy św. popołudniowej.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” w cenie 14 zł, o relikwiach męki Pańskiej /takich jak całun, korona cierniowa, włócznia, chusta z Manoppello/.
  2. Do 7 kwietnia można składać wnioski do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla części osiedla - Ulicy Nowe Wzgórze. Obwieszczenie Biura Rozwoju Miasta jest wywieszone w przedsionku kościoła obok ogłoszeń.
  3. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym o przygotowanie kościoła na święta prosimy mieszkańców z ulicy Wichrowej.

 

 

 

ADORACJA
Wielki Czwartek

Po nabożeństwie do 2200:
1) Róża p. Moniki Tomkowicz
2) Róża p. Julii Kucab
3) Grupa Charytatywna

Wielki Piatek

  900: kl. VIII
1000: kl. VII
1100: kl. VI
1200: kl. V

1300: kl. IV

1400: kl. III i młodsze

1500: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

1530: Róża p. Henryki Stanio

1630: Róża p. Marii Pańczak

Po nabożeństwie do 2300:
1) Róża p. Heleny Szyszki,
2) Róża p. Władysławy Wojciechowskiej
3) Róża p. Stanisława Króla

Wielka Sobota

  900: kl. VIII
1000: kl. VII
1100: kl. VI
1200: kl. V

1300: kl. IV

1400: kl. III i młodsze

1500: Nowenna do Miłosierdzia Bożego
1530: Róża p. Zofii Szyszki,
Róża p. Olgi Król,
1630: Róża p. Ludwiki Wojtowicz
1730: Róża p. Małgorzaty Pałka
Róża p. Haliny Sikory

Po nabożeństwie adoracji już nie będzie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz