Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 14.04.2019r.

Niedziela Męki Pańskiej /Palmowa/ – 14.04.2019r.

  1. Dzisiejszą niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 1500 Gorzkie Żale z a po nich msza św. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę o podliczenie. O 1900 w Niechobrzu Misterium Męki Pańskiej.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za zrobienie takiej pięknej palmy do kościoła. „Bóg zapłać” za tacę na zakończenie rekolekcji, za dary na potrzebujących, składane z racji spowiedzi parafialnej, a szczególnie państwu Ewie i Maciejowi Szczepańskim za pokaźny dar. Dziękuję grupie charytatywnej za rozdzielenie i rozprowadzenie tych darów, panu Zygmuntowi Kocurowi za pracę przy krzewach przy kościele, różom różańcowym i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. W poniedziałek i środę po mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  4. We wtorek ze względu na spowiedź w katedrze msza św. będzie rano o 715.
  5. WIELKI CZWARTEK – rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli najświętsze dni w ciągu roku, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. O godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej adoracja w ciemnicy do 2200.

WIELKI PIĄTEK – od rana adoracja w ciemnicy. O 1500 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 1800 Droga Krzyżowa w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża do 2300. W tym dniu dorosłych do 60 roku życia obowiązuje post ścisły /ilościowy i jakościowy/ czyli dwa posiłki lekkie a jeden do syta. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – od rana adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele o 900 i 1100. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 1500. Wigilia Paschalna o godz. 1900. Proszę przynieść świece bo będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i zgromadzić się przed kościołem.

WIELKA NIEDZIELARezurekcja o 600, druga msza o 1030, adoracja grupy intronizacyjnej przeniesiona na Poniedziałek Wielkanocny. Przez święta nie będzie mszy św. popołudniowej.

  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… .
  2. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i posadzenie kwiatów. W najbliższym o przygotowanie kościoła na święta prosimy osoby z numerów od 101 do 110 /wg starej numeracji/. Proszę, aby te osoby we wtorek pomogły zrobić ciemnicę i Grób Pański, tak ok. 1800.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Podejmuje ona temat cierpienia zbawczego Chrystusa. Jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci ze SP z płytą „Arki Noego”.
  4. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz