Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r.

 

  1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 79 Tydzień Miłosierdzia. Taca dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przy gazetach jest koszyk, do którego można złożyć skarbonki wielkopostne, jeśli ktoś przyniósł. Można przynieść również w przyszłą niedzielę.
  2. Dziś o 1500 czyli w godzinie Miłosierdzia będzie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie odprawiona jeszcze tylko dzisiaj msza św. Do mszy św. popołudniowych o 1500 powrócimy w miesiącu maju.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Niestającej Pomocy i do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do św. Rity.
  4. W piątek i sobotę nie będzie mszy św. rano tylko wieczorem o 1800.
  5. Za tydzień Niedziela Biblijna wraz z Siódmym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci przy naszym kościele przeprowadzi zbiórkę na swoją działalność sprzedając żonkile. Zachęcamy do wsparcia.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Wójcik i Barbara Bartoń zamieszkali w Tyczynie – zapowiedź druga; Patryk Jakub Rzońca z parafii Rzeszów-Matysówka i Oliwia Aleksandra Bukała z parafii Rzeszów-Bożego Ciała – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 31 do 65.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz