Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022r.

1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 78 Tydzień Miłosierdzia. Taca dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przy gazetach jest koszyk, do którego można złożyć skarbonki wielkopostne, jeśli ktoś przyniósł. Można przynieść również w przyszłą niedzielę.
  2. Dziś o 1500 czyli w godzinie Miłosierdzia będzie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie odprawiona msza św. Przez cały maj w każdą niedzielę będzie msza św. popołudniowa o 1500.
  3. Jutro uroczystość św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha – głównego patrona Polski (przeniesiona ze względu na Oktawę Zmartwychwstania), w piątek św. Katarzyny ze Sieny.
  4. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do Dzieciątka Jezus a w piątek do bł. Bronisława Markiewicza.
  5. W środę msza święta rano będzie wyjątkowo o godz. 630. Natomiast w czwartek i piątek nie będzie mszy św. rano tylko wieczorem o 1800.
  6. Za tydzień Niedziela Biblijna wraz z Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. O 1500 będzie majówka a po niej msza święta.
  8. Za tydzień 1 maja zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu. Szczegóły przygotowań i uroczystości na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. Podkarpackie Hospicjum dla dzieci serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek w niedzielę 3 kwietnia br. Złożono prawie 2480 zł. Podziękowanie jest wywieszone w przedsionku kościoła.
  10. Fundacja Pomagam bo Kocham przy kościele św. Jadwigi na ul. Rejtana organizuje zbiórkę darów na pomoc Ukrainie. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gliwa i Barbara Ewa Sowa zamieszkali na terenie parafii Rzeszów-Matysówka oraz Rafał Kazimierz Kulasa i Paulina Szymczyk zamieszkali na terenie parafii Rzeszów Matysówka – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 69 do 91.