Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023r.

Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela to święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszach świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Jest to ostatni dzień roku 2023. Po sumie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. o 730, 930 i 1100. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jutro za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano i wieczorem od 1630. Ze względu na uroczystość Trzech Króli nabożeństwo pierwszej soboty zachęcamy by odprawić sobie indywidualnie.
  4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Msze święte tylko przed południem o 730, 930 i 1100. Jest to dzień poświęcony misjom. Taca w tym dniu na misje. Tradycją było, że po parafii chodzili kolędnicy misyjni. Ze względu na to, że różnie byli przyjmowani i czasem usłyszeli przykre słowa, w tym roku zamiast chodzenia po parafii, będą w Trzech Króli zbierać ofiary do puszek na misje po mszach świętych. W tym dniu o 1145 z Podpromia na plac Farny wyruszy Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają.
  5. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski 6 stycznia przeżywają rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  6. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli do Gromnicznej.
  7. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru proszę mieszkańców Bocznej.

PLAN KOLĘDY:

Wtorek, 2 I, od 1400: ul. ALPEJSKA
Środa, 3 I, od 1530: ul. NOWE WZGÓRZE
Czwartek, 4 I, od 1400: ul. WIERCHOWA
/od początku/ i ul. NYCZA
Sobota, 6 I, od 1430: ul. WIERCHOWA
Niedziela, 7 I, od 1400: ul. WIERCHOWA
Poniedziałek, 8 I, od 1400: ul. WICHROWA

Dodaj komentarz