Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii świętej wielkanocnej.
 2. W środę po mszy świętej wieczornej nowenna do św. Józefa
 3. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730 i 1000 z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Trasa procesji będzie jak w zeszłym roku czyli do Domu Kultury i z powrotem. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:

* przy Domu Kultury – ul. Matysowska numery nieparzyste od 65 do 91;
* przy drodze między kościołem a Domem Kulturyul. Matysowska, numery nieparzyste od 95 do 119;
* przy św. Józefie
ul. Matysowska, numery nieparzyste od 131 do 151;
* przy grocieul. Matysowska numery nieparzyste od 157 do 165.

 1. Wieczorem w Boże Ciało w Parku Sybiraków od 1900 koncert „Jednego serca, jednego ducha”.
 2. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej a w niedzielę po sumie.
 3. W czwartek o 930 spotkanie ministrantów.
 4. Proszę aby dzieci z naszej szkoły z klas od 3 do 8 powoli oddawały katechizmy.
 5. Dziś od 1400 na boisku szkolnym „Piknik Rodzinny” z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Oprócz programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas I-III będzie wiele atrakcji, gry, zabawy z animatorem, dmuchana zjeżdżalnia, fotobudka oraz kiełbaski z grilla, ciasto, kawa, herbata. Serdecznie zaprasza Dyrekcja, grono pedagogiczne i rada rodziców naszej szkoły.
 6. Rada Osiedla informuje o możliwości zapoznania się mieszkańców z projektem studium zagospodarowania przestrzennegow dniach od 2 do 22 czerwca br. oraz o możliwości wzięcia udziału w dyskusji publicznej w dniu 6 czerwca o godz. 1700 w kinie Zorza przy ul 3-go Maja. Zapoznać z w/w studium można w siedzibie Biura Rozwoju Miasta, ul. Ks. Jałowego 23a; na stronie internetowej UM Rzeszowa: https://bip.erzeszow.pl; oraz na stronie Biura Rozwoju Miasta: brmr.erzeszow.pl.  W przedsionku obok ogłoszeń jest pełne obwieszczenie Prezydenta Miasta.
 7. Tydzień temu ukazał się kwartalnik wydawany przez „Niedzielę” o tematyce historycznej, o związkach Kościoła z narodem w cenie 15 zł.
 8. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu i zakupienie kwiatów. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 177 do 185.

Dodaj komentarz