Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny, chociaż komunię św. wielkanocną, do której mobilizuje nas przykazanie kościelne można przyjmować do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Od dziś do października nie będzie niedzielnych mszy popołudniowych.
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 730 i 1800. Chociaż nie ma obowiązku to jednak zachęcamy do świątecznego charakteru jutrzejszego dnia – choćby do udziału we mszy św. i nabożeństwie majowym.
3. W środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie.
4. Jutro po wieczornej mszy świętej nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek spowiedź zarówno rano jak i wieczorem od 1715.
6. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Natomiast w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie litania do Serca Jezusowego będzie odmawiana po mszy wieczornej, zaś w niedziele odśpiewamy ją po sumie.
7. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast popołudniu od godz. 1400 na boisku szkolnym odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci.
8. Jutro o godz. 1800 w Domu Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Mamy w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych, oraz uczniów naszej Szkoły. W trakcie spotkania Panie będą miały możliwość skorzystania z kosmetycznych konsultacji, na które obowiązują zapisy. Więcej informacji na plakatach.
9. Jeszcze przed wakacjami rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Termin pierwszego spotkania organizacyjnego kandydatów z kl. VII i ich rodziców zostanie podany w przyszłym tygodniu.
10. W następnym tygodniu wypada uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: I – ul. Matysowska numery nieparzyste od 65 do 91, II – ul. Matysowska numery nieparzyste od 95 do 119, III – ul. Matysowska numery nieparzyste od 131 do 151, IV – ul. Matysowska numery nieparzyste od 157 do 165.
11. Dziękuję serdecznie grupie parafian za zakupienie i posadzenie kwiatów przed kościołem. „Bóg zapłać”.
12. Również serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 157 do 165.

Dodaj komentarz