V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

 

 1. Trwają rekolekcje parafialne. Dziś o 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich msza św. Jutro o 900 msza św. dla chorych i osób starszych a po niej odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jeszcze dziś można zgłaszać chorych. O 1800 msza św. na zakończenie rekolekcji.
 2. We wtorek po mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
 3. W środę i piątek będą dodatkowe msze św. o godz. 715 a w sobotę o 1230.
 4. W czwartek będzie u nas spowiedź przedświąteczna od 1030 do 1200 i od 1500 do 1800 z przerwą o 1630. W tym dniu będzie wystawiony pojemnik na dary dla ubogich w parafii.
 5. W piątek jeżeli pozwoli pogoda to odbędzie się droga krzyżowa na cmentarz /zamiast w Wielki Piątek/. Wyruszymy po mszy św. o 1800. Mam prośbę do naszych strażaków o zabezpieczenie trasy a do wszystkich parafian prośbę o liczny udział. Można zabrać ze sobą znicze, aby je później zostawić na grobach swych bliskich. Tradycyjnie też proszę, aby krzyż niosły poszczególne stany /mężczyźni, niewiasty, młodzież i dzieci/.
 6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec poprowadzi róża p. Olgi Król. W Niechobrzu o 1900 będzie wystawione Misterium Paschalne. Jeszcze dziś i za tydzień uczniowie naszej szkoły prowadzą kiermasz z ozdobami wielkanocnymi.
 7. Wczoraj odbyliśmy pielgrzymkę do Łagiewnik i przywieźliśmy relikwie św. S. Faustyny, których uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni dokonamy w Niedzielę Miłosierdzia. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za udział a parafian zachęcam do pogłębienia tematu Miłosierdzia przez oglądnięcie filmu „Miłość i Miłosierdzie”, który w tym czasie jest wyświetlany w kinach.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień… .
 9. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele i może też posadzenie kwiatów przy kościele prosimy osoby z numerów od 93 do 100 /wg starej numeracji/.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy film DVD „Ignacy Loyola”.
 11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

 

Dodaj komentarz