V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

 1. Dziś o 1500 Gorzkie Żale a po nich msza św., na której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Dzisiaj dzieci z naszej Szkoły sprzedają palmy i stroiki wielkanocne.
 2. W środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza. Po mszy św. zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Od jutra msze święte wieczorne będą o godz. 1800.
 5. We wtorek o 1800 w Białej spotkanie kandydatów do bierzmowania z przedstawicielem ks. Biskupa. Zapraszamy również rodziców.
 6. W piątek będzie u nas spowiedź przedświąteczna. Rano od 830 do 1000 oraz wieczorem od 1530 do 1800 z półgodzinną przerwą o 1645. Postarajmy się skorzystać by nie stać w kolejkach przed samymi świętami. Ze względu na spowiedź msza św. w piątek rano nie będzie o 715 lecz o 800. Tradycyjnie z racji spowiedzi będzie można złożyć dary rzeczowe na potrzebujących na święta. Będzie wystawiony kosz. W piątek od godz. 1400 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Przypominamy, że w tym roku na początku maja przeżywać będziemy misje, na których też będziemy odwiedzać chorych więc teraz do piątku prosimy zgłosić tych chorych, którzy bardzo pragną przystąpić do sakramentów jeszcze przed świętami.
 7. Również w piątek jeśli będzie pogoda to droga krzyżowa byłaby w plenerze odprawilibyśmy ją w drodze na cmentarz. Tak więc o 1800 byłaby wpierw msza św. a po niej droga krzyżowa. W przypadku niesprzyjającej aury droga krzyżowa będzie tradycyjnie w kościele. Można zabrać ze sobą wkłady do zniczy a później zostawić na grobach.
 8. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Jest to pierwsza niedziela miesiąca więc po rannej mszy świętej będzie zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem odbędzie się „Marsz papieski” w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Rozpocznie o godz. 1800 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 1900 będzie Eucharystia a po niej przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim.
 9. Proszę pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
 10. -Serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli. Dziękuję również za zakupienie i posadzenie kwiatów w donicach przed kościołem.
 11. Pragnę również podziękować za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 44 do końca czyli do numeru 66.

Dodaj komentarz