VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021r.

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021r.

  1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe – będziemy modlić się o urodzaje przy krzyżu misyjnym a w środę będzie poświęcenie krzyży.
  2. W środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – w katedrze nabożeństwo fatimskie o 1900, w czwartek św. Macieja Apostoła.
  3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w niedziele o 1500, zaś w dni powszednie po wieczornej mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej parafii na mszy św. o godz. 1100 I Komunia Święta. Bardzo prosimy, aby na tę mszę św. przyszły tylko osoby związane z I Komunią. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w sobotę o 900.
  6. Taca na cele inwestycyjne parafii przeniesiona na następną niedzielę – 23 maja.
  7. Na stoliku przy gazetach są modlitewniki do św. Józefa, które można sobie wziąć gratis.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Józef Kulasa zamieszkały w parafii Rzeszów-Matysówka i Barbara Dziepak zamieszkała w Futomie – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu wizytacji oraz uroczystości jubileuszowo-odpustowej. Wprawdzie nie było procesji ale dziękuję za uświetnienie sumy odpustowej strażakom oraz osobom w strojach ludowych i przygotowującym obstawę liturgiczną. Dziękuję również rodzicom bierzmowanej młodzieży za ufundowanie dwóch ornatów na misje. „Bóg zapłać”.
  10. Serdecznie dziękuję również za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz