VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022r

1. Dziś wspomnienie św. Rity. Po każdej mszy świętej poświęcenie róż. Taca dzisiejsza na cele inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Dzieciątka Jezus, w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego a w niedzielę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy a w środę poświęcimy tradycyjnie krzyżyki.
  5. Program nawiedzenia parafii przez figurę Matki Bożej Fatimskiej:
    Wtorek (24. 05.) 1800 – powitanie, msza święta, nabożeństwo majowe, różaniec, modlitwa indywidualna a o 2100 apel jasnogórski;
    Środa (25. 05.) 715 – msza św. i adoracja róż różańcowych do 1600.
    800 – Róża p. Stanisława Króla i p. Olgi Król
      900 – Róża p. Moniki Tomkowicz
    1000 – Róża p. Władysławy Wojciechowskiej
    1100 – Róża p. Julii Kucab i p. Henryki Stanio
    1200 – Róża p. Marii Pańczak i p. Zofii Szyszki
    1300 – Róża p. Heleny Szyszki
    1400 – Róża p. Ludwiki Wojtowicz
    1500 – Róża p. Haliny Sikory i p. Małgorzaty Pałka
    O 1615 nabożeństwo majowe i pożegnanie Matki Bożej a około 1700 msza święta i modlitwy o urodzaje pod krzyżem misyjnym.
  6. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  7. Przypominam, że trwają zapisy na turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży na oazę, turnusy ministranckie i KSM-u. Chętne osoby można zgłosić w kancelarii parafialnej.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Jan Świeca z Zalesia i Gabriela Michalina Nizioł z Matysówki oraz Daniel Płonka z Tyczyna i Gabriela Ślońska z Matysówki – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  9. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 131 do 151.