VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Chorych. Suma odprawiona będzie w intencji chorych z naszej parafii i naszych bliskich chorych krewnych i znajomych.
 2. Również dziś rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości gdzie można wpisywać postanowienia trzeźwościowe z racji Wielkiego Postu. Osoby szukające pomocy dla siebie, swoich bliskich czy znajomych, mających problemy alkoholowe mogą nawiązać kontakt z działającymi w diecezji wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Wszelkie informacje i kontakt do tych wspólnot na stronie internetowej http://aapodkarpacie.pl/ albo pod numerem telefonu: 506 907 988.
 3. W piątek po mszy wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. Przed nami Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym roku nie będzie u nas rekolekcji wielkopostnych gdyż w maju będzie renowacja misji świętych. Już teraz zachęcamy do modlitwy o dobre jej przeżycie i liczny udział parafian. Módlmy się zarówno indywidualnie ale zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Niech te nabożeństwa pokutne będą takim wprowadzeniem w ducha misji świętych. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś post od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie jakąś intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 730 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Taca w Środę Popielcową w całej Polsce na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie.
 6. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 1700 a po nim msza św. O godz. 1800 odbędzie się też droga krzyżowa ulicami Rzeszowa z Placu Śreniawitów do bazyliki OO. Bernardynów.
 7. W piątek po nabożeństwie krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich msza św. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Taca przeznaczona będzie na pomoc rodzinie z osiedla Matysówka, której w połowie stycznia spalił się dom.
 9. Ukazał się specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o Wielkim Poście. Zachęcamy do nabycia. Zostało trochę kalendarzy ze św. Janem Pawłem II. Można gratisowo sobie zabrać.
 10. Serdecznie dziękuję panu Marianowi Sikorze za pewną usługę na rzecz parafii, oraz panu Władysławowi Matwijowi za pewne usługi. Państwu Barbarze i Wiesławowi Rybińskim dziękuję za rozebranie szopki bożonarodzeniowej. „Bóg zapłać”.
 11. Również serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Nowe Wzgórze od numeru 16 do 4.

Dodaj komentarz