VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W piątek święto św. Kazimierza Królewicza – dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Górnego. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem.
 4. Przed nami Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś post od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie jakąś intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 800 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Przy gazetach na czas Wielkiego Postu będzie wystawiona Księga Trzeźwości.
 5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 1700 a po nim msza św. O 1800 droga krzyżowa ulicami Rzeszowa.
 6. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich msza św. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli na ogrzewanie kościoła. Złożono 5300 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Tradycją lat ubiegłych proszę róże różańcowe o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Oczywiście nie jest to ani obowiązek ani przywilej wyłącznie róż różańcowych dlatego każdy może złożyć taką ofiarę na tacę.
 10. W związku z 400 rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli – patrona Polski Episkopat proponuje przeprowadzenie nowenny w dniach od 3 do 11 marca w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 11. Przypominam o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas z przeznaczeniem na pomoc chorym i niepełnosprawnym oraz poszkodowanym w nieszczęśliwych zdarzeniach. Ulotki z numerem KRS są przy gazetach.
 12. Serdecznie dziękuję tylko panu kościelnemu za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu gdyż nikt inny nie przyszedł. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy nadal mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 41 do 63.
 13. Apel Przewodniczącego KEP (przeczytać). Jak słyszeliśmy, ponieważ jest to sprawa nagła i pilna, stąd bez wcześniejszych zapowiedzi już dziś i w Środę Popielcową po mszach świętych będzie zbiórka na pomoc Ukraińcom. Rodziny, które mogłyby i chcą przyjąć uchodźców proszę, aby zgłosiły się do kancelarii parafialnej a zostanie to przekazane Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Dodaj komentarz