X Niedziela Zwykła – 06.06.2021r.

X Niedziela Zwykła – 06.06.2021r.

  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja wokół kościoła a w dni powszednie po mszy św. wieczorowej. Przez Oktawę i we wszystkie niedziele czerwca po sumie będzie śpiewana litania do NSPJ.
  2. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post. W katedrze odpust.
  5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na wypadające w tym dniu wspomnienie św. Antoniego po każdej mszy św. będzie poświęcenie lilii. W katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała a więc osobom, które przygotowały ołtarze, druhom i druhnom strażakom, osobom w strojach ludowych i Zespołowi „Matysowianie”, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, wszystkim za pobożny udział w procesji. Dziękujemy również panu organiście i panu kościelnemu, który w tym czasie ma więcej pracy ze względu na porządki po procesji. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Jeszcze przed wakacjami rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Pierwsze organizacyjne spotkanie kandydatów (kl. VIII) i ich rodziców odbędzie się w środę po mszy św. i procesji.
  9. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 177 do 185.

 

 

 

 

Dodaj komentarz