X Niedziela Zwykła – 11.06.2023r.

X Niedziela Zwykła – 11.06.2023r.

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja wokół kościoła a w dni powszednie do czwartku procesja po mszy wieczornej.
 2. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – po mszach poświęcenie lilii, w środę bł. Michała Kozala.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post. W katedrze odpust. W naszym kościele po mszy wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Jutro po mszy św. o 1800 pierwsze organizacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Zapraszam również przynajmniej jednego z rodziców.
 7. Natomiast we wtorek po mszy św. zapraszam na spotkanie chłopców ze szkoły podstawowej od klasy trzeciej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami. Proszę, aby na pierwszym spotkaniu był także rodzic.
 8. Najbliższa niedziela to trzecia miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. W katedrze Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
 9. Za tydzień na boisku szkolnym od 1500 „Piknik Rodzinny” organizowany przez RDK i Radę Osiedla Matysówka. Zaproszenie kierowane jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na operację kręgosłupa ratująca życie 14-letniej Marysi Lasota mieszkanki Rzeszowa. Koszt tej operacji wynosi ponad 35 tys. euro. Bardzo prosimy o wsparcie. Opiekunowie Domu Kultury przypominają, że 16 maja o 1800 odbędą się warsztaty pierwszej pomocy dla dorosłych. Są jeszcze wolne miejsca, więc zachęcają do zapisów.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Patryk Szymon Bąk z Rzeszowa-Matysówki i Marlena Kołodziej ze Stobiernej – zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach należy powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Proszę aby dzieci z klas od 3 do 8 w tym tygodniu oddały katechizmy.
 12. W dniach 26, 27 i 28 sierpnia organizujemy pielgrzymkę na Litwę do Wilna, Troków i Kowna. Koszt 170 € plus 500 zł. Oferta wywieszona jest w przedsionku na tablicy ogłoszeń.
 13. 9 czerwca wszedł do kin film o rodzinie Ulmów – „Historia jednej zbrodni”
 14. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 215 do 223.

 

Dodaj komentarz