XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023r.

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie. Dziś przeżywamy 5 rocznicę aktu intronizacji NSPJ w naszej parafii. Uroczyście przeżywać to będziemy na mszy o 930. Dziś popołudniu w katedrze Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin.
 2. W sobotę uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela. Imieniny m.in. naszego ks. Jana – polecajmy go w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Rity a w niedzielę do Dzieciątka Jezus.
 4. W piątek o godz. 830 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież a rodziców by tego dopilnowali, by dzieci zakończyły rok szkolny z Bogiem przystępując do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie od 1730. Proszę o oddanie katechizmów dzieci, które jeszcze tego nie uczyniły.
 5. Rozdanie modlitewników kandydatom do bierzmowania będzie dopiero po wakacjach.
 6. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla chłopców ze szkoły podstawowej od klasy trzeciej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 7. Serdecznie dziękuję za liczny udział dzieci w Oktawie Bożego Ciała, osobom noszącym baldachim oraz obrazy podczas procesji. Dziękuję szczególnie panu kościelnemu i jego żonie, oraz osobom, które im pomagały w przywracaniu porządku po procesjach.
 8. Dziś od 1500 na boisku szkolnym „Piknik Rodzinny” organizowany przez RDK i Radę Osiedla Matysówka. Zaproszenie kierowane jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na operację kręgosłupa ratująca życie 14-letniej Marysi Lasota mieszkanki Rzeszowa. Koszt tej operacji wynosi ponad 35 tys. euro. Bardzo prosimy o wsparcie.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Patryk Bąk z Rzeszowa-Matysówki i Marlena Kołodziej ze Stobiernej – zapowiedź druga. O ewentualnych przeszkodach należy powiadomić Urząd Parafialny.
 10. W ostatni weekend sierpnia (26-28 VIII) organizujemy pielgrzymkę na Litwę do Wilna, Troków i Kowna. Koszt 170 € plus 500 zł. Oferta wywieszona jest w przedsionku na tablicy ogłoszeń.
 11. Serdecznie dziękuję za zakup kwiatów i utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 233 do 267.
 12. Po mszy św. zapraszam dzieci na cukierki, które zostały po Oktawie.

Dodaj komentarz