XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja wokół kościoła a w dni powszednie po mszy św. wieczornej. Taca dzisiejsze na cele inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
 2. Dziś Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi na ul. Rejtana o godz. 1400. Następnie Piknik Rodzinny w Parku Papieskim, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 1930.
 3. W czwartek uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela przeniesiona liturgicznie z piątku ze względu na ważniejszą uroczystość Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post. W katedrze odpust.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do św. Rity a w sobotę do Dzieciątka Jezus.
 8. Jutro na mszę św. o 1800 zapraszam kandydatów do bierzmowania. W ramach przygotowania do tego sakramentu otrzymają modlitewniki. Proszę też, aby przynieśli indeksy.
 9. W piątek o godz. 830 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież a rodziców by tego dopilnowali, by dzieci zakończyły rok szkolny z Bogiem przystępując do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie od 1730.
 10. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała a więc osobom, które przygotowały ołtarze, druhom i druhnom strażakom, osobom w strojach ludowych, dzieciom komunijnym oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty, wszystkim za pobożny udział w procesji. Dziękujemy również panu organiście i panu kościelnemu, który w tym czasie ma więcej pracy ze względu na porządki po procesji. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakupienie kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 233 do 267

 

 

 

Dodaj komentarz