XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023r.

XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023r.

  1. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jedno z tzw. świąt zniesionych. Choć nie ma obowiązku to starajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia choćby przez uczestnictwo we mszy świętej. W naszym kościele msze będą w tym dniu o 730 i 1800. Taca z tego dnia na tzw. świętopietrze czyli na działalność Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
  2. W czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza, w piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo po wieczornej mszy świętej.
  4. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Od jakiegoś czasu modlimy się w naszym kościele o zdrowie dla Anety. Jest to nasza parafianka chora na nowotwór. Ponieważ cała rodzina ma trudną sytuację finansową od części parafian wyszła propozycja, aby ogłosić zbiórkę dla tej rodziny. Dlatego w przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka do puszek. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć tę rodzinę to bardzo prosimy o ofiarę. Przy okazji serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli na cele inwestycyjne.
  6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Można się zapisać poprzez formularz internetowy na stronie https://pielgrzymka.rzeszow.pl lub osobiście do 23 lipca w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Patryk Bąk z Rzeszowa-Matysówki i Marlena Kołodziej ze Stobiernej – zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach należy powiadomić Urząd Parafialny.
  8. W ostatni weekend sierpnia (26-28 VIII) organizujemy pielgrzymkę na Litwę do Wilna, Troków i Kowna. Koszt 170 € plus 500 zł. Oferta wywieszona jest w przedsionku na tablicy ogłoszeń.
  9. Serdecznie dziękuję nowożeńcom za kwiaty przy ołtarzu a grupie sprzątającej za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 269 do 279.
  10. Również dziś po mszy św. zapraszam dzieci na cukierki, które zostały po Oktawie.

 

 

Dodaj komentarz