XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022r.

XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022r.

 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we wtorek św. Ireneusza a w środę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 800 i 1800.
 2. W środę w naszym kościele nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem.
 4. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 5. W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeszowie-Matysówce przeżywać będzie 100 -lecie istnienia. O godzinie 1245 będzie msza święta a następnie przemarsz pododdziałów na miejsce uroczystego apelu, który odbędzie się na boisku szkolnym, gdzie m.in. odbędzie się poświęcenie i przekazanie nowego sztandaru. Strażacy serdecznie zapraszają na te uroczystości. A jesteśmy im to winni bo nam służą i niosą pomoc w każdej potrzebie.
 6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a taca z pierwszej niedzieli kwartału przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.
 7. Dyrektor Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele na Zalesiu informuje, iż  jest możliwość opieki przez całe wakacje nad dziećmi zarówno w wieku przedszkolnym jak i wczesnoszkolnym. Zaprasza dzieci z innych przedszkoli zamkniętych podczas wakacji do spędzenie dowolnie wybranego czasu na zabawach, naukach i wycieczkach. Szczegółowe informacje na stronie przedszkola i parafialnym FB.
 8. Prezydent Rzeszowa informuje o ponownej dyskusji nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 1700 w hali na Podpromiu.
 9. Przypominamy, że do 30 czerwca trzeba złożyć deklarację o źródłach ogrzewania budynków.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Leszek Sowa z Baryczy i Milena Maria Kąkol z Matysówki oraz Damian Piotr Rybiński z Matysówki i Anna Elżbieta Szobak z Matysówki – zapowiedzi pierwsze. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 11. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. Panu Janowi Cyganowi dziękuję za naprawienie konfesjonałów. „Bóg zapłać”.
 12. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 273 do 293.

 

Dodaj komentarz