XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Benedykta – głównego Patrona Europy, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
  2. We wtorek wypada 80 r. rzezi wołyńskiej. Z tej okazji we wszystkich kościołach o 1200 będą biły dzwony. A na mszach świętych czy też prywatnie módlmy się o pojednanie pomiędzy Polakami i Ukraińcami.
  3. W czwartek w katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie.
  4. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
  5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Można to uczynić internetowo na stronie https://pielgrzymka.rzeszow.pl lub osobiście do 23 lipca w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  6. Nie ma już miejsc na pielgrzymkę do Wilna. Ewentualnie pozostaje lista rezerwowa na wypadek gdyby ktoś zrezygnował.
  7. Przedszkole Świętej Rodziny z Nazaretu przy parafii na Zalesiu prowadzi w lipcu i sierpniu opiekę wakacyjną dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w formie półkolonii. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola i ulotkach znajdujących się na stoliku przy gazetach.
  8. RDK oraz Koło Gospodyń Osiedla Matysówka zapraszają dorosłych na warsztaty kulinarne, które odbędą się w sobotę 15 lipca od godz. 1600. Obowiązują zapisy telefoniczne, start zapisów od 12 lipca. Szczegóły na stronie internetowej RDK.
  9. Niedawno ktoś wjechał w ogrodzenie cmentarza i je naruszył. Może ktoś coś wie na ten temat. Może udałoby się z OC sprawcy to wyremontować.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję za okazaną w zeszłą niedzielę ogromną hojność podczas zbiórki na rodzinę + Anety. „Bóg zapłać”.
  11. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 303 do 325.