XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023r.

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023r.

  1. Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji jak co roku można złożyć ofiarę do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Można przy tej okazji wziąć wisiorek zapachowy do samochodu.
  2. Dziś również z inicjatywy papieża Franciszka po raz trzeci obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w związku ze wspomnieniem w środę św. Joachima i Anny – pamiętajmy więc o dziadkach i babciach w modlitwie jak i może przez odwiedziny.
  3. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Kingi, we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w środę św. Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej, w piątek św. Szarbela, w sobotę św. Martę, jej siostrę Marię i brata Łazarza.
  4. We wtorek po mszy wieczornej nowenna do Dzieciątka Jezus a w sobotę do bł. Bronisława Markiewicza.
  5. .Dożynki w naszej parafii w tym roku będą na sumie 15 sierpnia. Zachęcam, aby pomyśleć o zrobieniu wieńców dożynkowych. Wciąż zachęcam, by wciągać dzieci i młodzież, aby miał kto później podtrzymywać tradycję.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. „Bóg zapłać”.
  7. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z RDK zapraszają na Piknik rodzinny "na trawie", który odbędzie się w sobotę 29 lipca w godz. 1600 – 0000. Na uczestników czekać będzie szereg atrakcji w tym: animacje i warsztaty dla dzieci, biesiada z Kapelą Dzikie Wino, zabawa taneczna z DJ MACIO, poczęstunek, wystawa grzybów, kolorowe warkoczyki, tatuaże, przejazdy bryczką. Piknik realizowany jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Serdecznie zapraszamy!
  8. Przedszkole Świętej Rodziny przy parafii na Zalesiu prowadzi w lipcu i sierpniu opiekę wakacyjną dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w formie półkolonii. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola i ulotkach znajdujących się na stoliku przy gazetach.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakupienie kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od początku do cmentarza czyli numeru 25.

 

 

 

Dodaj komentarz