XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021r.

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021r.

 1. Dziś z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w związku z jutrzejszym wspomnieniem św. Joachima i Anny – pamiętajmy o dziadkach i babciach w modlitwie i przez odwiedziny.
 2. Taca dzisiejsza na pomoc dotkniętych powodzią i podtopieniami w naszym kraju i w krajach Europy Zachodniej.
 3. Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji jak co roku można złożyć ofiarę do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 4. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej, w środę św. Szarbela, w czwartek św. Martę, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
 5. W czwartek po mszy wieczornej nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Dożynki w naszej parafii w tym roku będą na sumie 15 sierpnia. Zachęcam, aby pomyśleć o zrobieniu wieńców dożynkowych. Może też spróbować wciągnąć dzieci i młodzież, aby miał kto później podtrzymywać tradycję.
 8. Jutro w Miejscu Piastowym Narodowy Dzień Modlitw o Trzeźwość. Można się wybrać indywidualnie, ewentualnie autokarem z parafią Chmielnik.
 9. „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne na tacę z zeszłej niedzieli.
 10. Jeszcze raz przypominam, że parafia Zalesie 2 sierpnia br. w budynku parafialnym otwiera nowe przedszkole w miejsce dotychczasowego. Oferuje ono wychowanie do wartości w duchu chrześcijańskim i rodzinnym. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 531 555 275 oraz na banerach koło kościoła na Zalesiu.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Wichrowej. Za tydzień dyżur rozpocznie ulica Kukuczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz