XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023r.

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023r.

  1. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Vianneya – patrona proboszczów, w sobotę Matkę Bożą Śnieżną a w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  2. We środę można zyskać odpust tzw. „porcjunkuli”, który wyprosił św. Franciszek z Asyżu. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, komunia św., odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem, przed i w czasie mszy świętej.
  4. W piątek rozpocznie się 46 PPRz. Można również pielgrzymować duchowo poprzez łączność z pielgrzymami w Katolickim Radiu VIA.
  5. We wtorek 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie, prosząc również o pokój na świecie.
  6. Również we wtorek rozpoczyna się też miesiąc sierpień. Zachęcamy do przeżywania go w trzeźwości i do abstynencji od alkoholu. Przy gazetach jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.
  7. „Bóg zapłać” za ofiary z zeszłej niedzieli na środki transportu dla misjonarzy.
  8. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Taca jako jedna w kwartale przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.
  9. Przypominamy, że Przedszkole Świętej Rodziny przy kościele na Zalesiu deklaruje pomoc przy opiece nad dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi z uwagi na fakt, iż w miesiącu sierpniu wiele placówek jest zamkniętych. Szczegóły na stronie przedszkola.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zaś nowożeńcom za zafundowanie kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od numeru 32 do 105.

 

 

 

Dodaj komentarz