XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

 1. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Vianneya – patrona proboszczów, w piątek Matkę Bożą Śnieżną a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. We wtorek można zyskać odpust tzw. „porcjunkuli”, który wyprosił św. Franciszek z Asyżu. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, komunia św., odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem, przed i w czasie mszy świętej.
 4. W czwartek rozpocznie się 45 PPRz. Można również pielgrzymować duchowo poprzez łączność z pielgrzymami w Katolickim Radiu VIA.
 5. Jutro 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie, prosząc również o pokój na świecie.
 6. Jutro rozpoczyna się też miesiąc sierpień. Zachęcamy do przeżywania go w trzeźwości i do abstynencji od alkoholu. Przy gazetach jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.
 7. W czwartek na parkingu przy kościele w Ambulansie Diagnostycznym w godzinach od 1100 do 1145 będzie można zrobić sobie odpłatnie badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary z zeszłej niedzieli na środki transportu dla misjonarzy.
 9. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jerzy Brożyna i Hanna Bieńkowska zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Przypominamy, że Przedszkole Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele na Zalesiu deklaruje pomoc przy opiece nad dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi z uwagi na fakt, iż w miesiącu sierpniu wiele placówek jest zamkniętych. Szczegóły na stronie przedszkola.
 12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od numeru 118 do 134. Za tydzień dyżur ten przejmą mieszkańcy ul. Św. Rity i Św. Walentego.

 

 

Dodaj komentarz